Pin’li Sağlıklı 6 Yaşam Trendi

Henüz 2018 köşeyi dönmeden Pinterest önümüzdeki sene hayatımızı domine edecek olan sağlık trendlerini açıkladı. Bu istatistiklere göre, insanların %140’lık bir artışla kendi sağlıklarına ve yaşam kalitesini arttırmaya yatırım yapacakları görünüyor.

Pin’li Sağlıklı 6 Yaşam Trendi
Yayın Tarihi: 4.01.2019 16:33:00

Eğer sizin de bu yıl odaklandığınız konulardan biri de bu sene daha sağlıklı yaşamak, daha mutlu, huzurlu ve planlı olmak ise bu 6 trend tam size göre…
 

1
Retinol’ün yeni formu
Retinol’ün yeni formu
Cilt bakımında sıkça kullanılan bir içerik olan Retinol’un yeni ve geliştirilmiş versiyonu olan ve babchi bitkisinden elde edilen Bakuchiol’da bu sene cilt bakım rutinimize ekleniyor. Anti-aging etkisi olmasının yanı sıra cilt kızarıklarına karşın çok etkili olduğu biliniyor.

2
Akıllı tozlar!
Akıllı tozlar!
Süper besin olarak adlandırılan bu tozlar besinlerin en doğal ve ham hali olduğu için 2018 de hayatımıza girmişti. Smoothie’lerinize ekstra bir kap matcha koymayı unutmayın çünkü akıllı tozlar bu senede diyetlerimizde yerini almaya devam edecek.

3
Şifalı mürver
Şifalı mürver
Yüzyıllardır şifa için kullanılan, içinde A, B ve C vitaminlerini bulunduran ve antioksidan etkisinden faydalanacağımız mürver ağacı meyvesi, bu yıl mutfaklarımızda çok sık karşılaşacağımız besinlerden biri.
 

4
Keçi sütü
Keçi sütü
Cilt sağlığı açısından bir çok fayda sağlayan keçi sütü buzdolaplarımızdan çıkıp bakım ürünlerimizin arasına giriyor. İçinde A vitamini ve cilde yararlı bir çok asit barındıran keçi sütü cilt yenileyici özelliğiyle bilhassa hassas cilde sahip olanların gece rutinini değiştireceğe benziyor.

5
Sürdürülebilir arı
Sürdürülebilir arı
Ağdanın da listemize girmesine şaşkınlıkla karşılık veriyor olsak bile böyle bir gerçek var. Çevre dostu olan tamamıyla arının doğal salgılarından üretilen %100 doğal, toksik içermeyen ve birden fazla kullanıma yatkın olduğu için paranızı cebinizde tutan bir trend olarak diğer ağdaları raftan kaldıracağa benziyor.

6
Zencefil yağı
Zencefil yağı
Zencefilin kışın vazgeçilmez gıdalarından biri olduğu doğru ancak bu sefer yalnızca zencefili değil yağını da kullanıyoruz. Zencefil yağı, Pinterest istatistiklerine göre %659’luk bir artışla en çok dikkat çeken ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ağrıları dindirmesi ve kan dolaşımını hızlandıran etkisiyle masaj ve banyolarda bağımlılık etkisi yaratacak gibi görünüyor.
 

ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X