Game of Thrones’un Yıldızları

Game of Thrones ile yıldızları parlamış bu isimler hakkında bilmedikleriniz olabilir!

Game of Thrones’un Yıldızları
Yayın Tarihi: 4.04.2019 16:36:00

14 Nisan’da sekizinci ve son sezonu yayınlandığında hepimizin içinde bir hüzün olacağı aşikar. Tam sekiz buçuk yıl önce hayatımıza giren GoT efsanesi, basit bir diziden çok öte. Artık bir kültür halini aldığına kanaat getirdiğimiz GoT evreni dizinin son sezonundan sonra Spin-Off’lar ile devam edecek. Henüz final sezonunun ilk bölümü yayınlanmamışken hadi gelin bu büyük yapım kimi ünlü etti? Ve o oyuncular neler yaptı? Birlikte inceleyelim. 

(Bu yazı sürpriz bozan içermektedir!)

1
Emilia Clarke
Emilia Clarke

Dizi için saç rengini açarak karakteristik görüntüsünden uzaklaşan Emilia Clarke, Amerikan televizyon ve sinema dünyasının tanınan yüzüydü. Game of Thrones’un yaratıcısı George R. R. Martin’in “hiçbir karakterle duygusal bir bağ kurmayın.” sözlerini sarf edip, final sahnesinde görmek istediğini belirttiği üç oyuncudan birisinin Emilia Clarke olması heyecanlarımızı daha da ateşliyor. Moda dünyasına da aşina olan güzel yıldız Dior ve Dolce & Gabbana gibi ükü büyük markanın marka elçiliğinde yer aldı.


3
Gwendoline Christie
Gwendoline Christie

Dizinin sevilen karakterlerinden Brienne of Tarth’a hayat veren Gwendoline Christie Londra’nın en önemli tiyatro okullarından Drama Center London’dan mezun olduktan sonra Tilda Swinton’ın bir performansından çok etkilendiğini belirtiyor. Sinema dünyasında hem çok sevilen hem de nefret edilebilinen bir tip olan Androjen görünüme Tilda Swinton’dan sonra sahip olan ikinci kişi olması tüm yapımcıların peşinde koşmasını sağlıyor.


4
Jason Momoa
Jason Momoa

Havai yerlilerine dayanan köklerini oldukça iyi yansıtan görünüşüyle Jason Momoa, tüm dünyadaki kızların aşık olduğu bir kişilik haline geldi. Dizideki Khal Drago’nun barbar tutumunu kusursuz bir şekilde yansıtan yakışıklı oyuncunun yüzündeki yara izi, 2008 yılında Hollywood, Kaliforniya’da bir barda çıkan kavgada, yüzüne yediği bira bardağı sebebiyle olduğunu belirtiyor. 140 dikiş sonrası şu anki haline kavuşan yakışıklı oyuncu DC Comics’in Aquaman filmindeki büyük başarısıyla yıla adını yazdırdı.


5
Kit Harrington
Kit Harrington

Dizinin ikonik karakteri Jon snow, rol gereği bir kez ölümden döndü ve hepimizin yüreğini ağzına getirdi. Başarılı oyuncu dizideki ana karakterlerden biriyken dizi dışında da markaların peşinden koştuğu bir isim haline geldi. Dolce & Gabbana ve Jimmy Choo erkek markalarının yüzü olan yakışıklı oyuncu dizideki partneri Rose Leslie ile de yeni dünya evine girdi.


7
Lena Headey
Lena Headey

İhtiraslarıyla çıkmaza düşen, her zor durumdan zekasıyla sıyrılan Cercei Lannister’a hayat veren Lena Headey’i çok seven de var nefret edende... Kendisi çocuklarına gelecek hazırlamaya çalışırken yanlış kararlar veren ve sonunda yalnız kalan bir anne. Böylesine bir karakteri izlemek zorken canlandırmanın ne anlama gelebileceğinin tahmin bile edemiyoruz. Lena Headey’in yoğun geçen oyunculuk koşuşturmacasını bir yana bırakıp onun aktivist kimliği hakkında konuşalım. Hayvan Hakları konusunda birçok proje yürüten Lena, PETA’nın sözcülerinden de birisi.


8
Maisie Williams
Maisie Williams

George R. R. Martin’in duygusal bağ kurduğu ikinci kişi olduğunu bildiğimiz Arya Stark’a hayat veren Maisie Williams, bu küçük yaşına rağmen çok büyük başarılar eklediği kariyerinde hızla yükseliyor. Oyunculuğun yanı sıra Daisie adında bir sosyal medya platformu kuran Maisie, vizyoner ve fütürist bakış açısını sıklıkla röportajlarında dile getiriyor.


9
Natalie Dormer
Natalie Dormer

Dizide ölümüne en çok üzüldüğümüz karakterlerden birisi Margaery Tyrell’e hayat veren İngiliz oyuncu Natalie Dormer hakkında söylenebilecek en ilginç şey muhtemelen yaşı. Kendisi 37 yaşında olup bu kadar genç görünen nadir kadınlardan. Kariyerinde zıplama yaratan işlerinden olarak kabul edebileceğimiz The Tudors yapımında Anna Boleyn rolü unutulmazlar arasındaydı. Kendisini feminist olarak tanımlayan Natalie Dormer’ın genç kadınlar için verdiği tavsiyeler alkışlanası türden.


10
Peter Dinklage
Peter Dinklage

2003 yılındaki The Station Agent filmindeki kilit rolle adını duyuran uzun adıyla Peter Hayden Dinklage, Narnia Günlükleri’nde, X-Men: Days of Future Past ve son olarak Avengers: Infinity War filmindeki rolleriyle kariyerinde hızla tırmanışa devam ediyor. Karakteristik ses tonu ve dizideki zeki karakteriyle sevilmeyecek bir ailenin sevilen oğlu pozisyonuna bizleri alıştırdı.


11
Sophie Turner
Sophie Turner

Dizideki ikonik karakterlerden Sansa Stark’ın tüm sezonlar boyunca nasıl koca yürekli bir kadın haline geldiğini an be an takip ettik. Oyunculuğu ilk andan son bölüme kadar bizleri kendine hayran bırakırken Sophie Turner bu yeteneğini bir adım öteye götürdü. Marvel Sinematik Evreni’nin en önemli filmlerinden biri olacak X-Men: Dark Phoenix’te başrolü kaptı bile.


ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X