Burcunuza Göre Hangi Kitabı Mutlaka Okumalısınız?

Raflarınız tozlu ve okunmamış kitaplarla dolmasın. Karakterinize ve burcunuza en çok uyacak kitapları sizin için astroloji platformu Moyra derledi... Çayınız ve kahveniz hazırsa okumaya başlayın!

Burcunuza Göre Hangi Kitabı Mutlaka Okumalısınız?
Yayın Tarihi: 13.08.2018 12:00:00


Etrafınızda bir kitap aldım bir türlü bitiremiyorum elim gitmiyor diyen insanları elbette ki duymuşsunuzdur. Ancak kendi karakterine ve tarzına göre bir kitap tercih etmemiş her birey, bir iki sayfa okuduktan sonra ne yazık ki elindeki kitabı rafa kaldırıyor…

1
Koç
Koç
Koçların canlı ve coşkulu olduğunu duymayan kaldı mı? Bizce kalmadı… Güçlü duruşu, hareketli ve mücadeleci kişiliğiyle beğenileri bir bir toplayan Koç için seçtiğimiz kitap pek tabii size yakışır biçimde olacaktı

Homeros – İlyada
Klasik kitapları okumak için hiçbir zaman geç değildir. İlyada günümüz Koç’unu içindeki antik öykülerle kendine çekmeyi başaracak. Çünkü bu kitaptaki bütün hikayeler, insanlar ve tanrılar arasındaki çılgın savaşlardan, meşhur Truva hikayesine kadar Koçun rekabetine ve coşkusuna hitap edecek farklı hikâyelerden oluşuyor.

3
İkizler
İkizler
Bir İkizler olarak hem değişken hem de değişime açıksınız, haliyle de yeni şeyler öğrenmeye her zaman heveslisiniz. İlginiz çok yönlü olduğundan ve okumayı da sevdiğinizden hemen her kitabı okusanız da size önerdiğimiz kitap başucu kitabı olacak cinsten.

Charles Dickens – İki Şehrin Hikayesi
Başlıktan da anlaşılacağı gibi iki şehrin hikayesini anlatan kitap, Fransız Devrimi zamanında İngiltere ve Fransa günlerini anlatıyor. Pek çok farklı bakış açısını pek çok farklı karakterle anlatan bu kitaba bayılacaksınız.
 

4
Yengeç  
Yengeç  
Kabul edelim herkes sizin hem anaç hem şefkatli hem de çabucak kırılan ruhunuzu anlayamaz. Ama sakın yalnız hissetmeyin, sizi anlayanlar da var… Bu yüzden aşağıda önerilen kitaba kesinlikle göz atmalısınız.

Stefan Zweig – Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
Uzun bir mektubun kadın kahramanı olarak karşımıza çıkan ana karakter “mutlu aşk” kavramını derinlemesine irdelerken, size pek çok farklı kavramı sorgulatacak. Empati yeteneğinizin sınırlarını bu kitap ile sorgulayacaksınız.
 

5
Aslan
Aslan
Eleştirilmekten pek de hoşlanmayan ve içindeki gücü dışarı vurmaktan çekinmeyen Aslanlar sizi buraya alabilir miyiz? Eğer görkemli ve lider ruhunuza yaraşır bir kitap arayışı içindeyseniz, aşağıdaki önerimize bir göz atmanız iyi olur.

Naomi Alderman – Güç
Genç kızların bir anda tek bir dokunuşla erkekleri öldürme gücü kazandığı bu kısa roman, insan evriminin yeni bir basamağını anlatıyor. Elindeki gücü bir silaha dönüştüren ve gücün özünü anlatan bu kitabı kütüphanenize e kesinlikle katmalısınız.
 

6
Başak
Başak
Eğer Başak burcuysanız analitik düşünen, çalışkan, pragmatik ve detaycı birisiniz demektir. Gerçeklere ve doğruya her zaman gerekli değeri verdiğiniz ve tercihlerinizde fazlasıyla seçici olduğunuz için bu kitap önerisi tam da sizin takdir edeceğin cinsten.

Voltaire – Candide
Pragmatizm ve absürdlüğün kesiştiği bu kitap, genç ve biraz fazla iyimser olan bir çocuğun dünyayı dolaşmasını konu ediniyor. Yolculuğun sonunda çocuğun yaptığı çıkarımları siz de kendi açınızdan değerlendirecek, adeta bir kitap kahramanı gibi hissedeceksiniz.
 

7
Terazi
Terazi
Adaletin ve barışın yılmaz savunucusu Terazi, eğer tam da kendinize göre bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir! Ara bulucu ve barışçıl ruhunuzu kitaplarda bulmak istiyorsanız sizi hemen aşağıya doğru alalım.

E. M. Forster – Hindistan’a Bir Geçit      
Hindistan’daki İngiliz kolonisini ve yaşanılan sıkıntıları anlatan bu Forster, dönemin tarihi ve siyasi boyutlarını tartışırken, aynı zamanda oradan oraya savrulan insanların hayatlarını anlatıyor. Bu kitabı okurken yaşanılanlara objektif bir yorum getirecek, haklıyı haksızı bulacaksınız.
 

8
Akrep
Akrep
Duyguları çok yoğun yaşayan bir Akrep olarak sevginin her halini çok iyi bilirsiniz. Hem tutkulu hem şüpheci bir aşık olduğunuz için aşkın hem karanlık tarafını hem de sevgi dolu kısmını ezbere anlatabilirsiniz. O zaman aşağıdaki kitabı kesinlikle okumalısınız.

Vladimir Nabokov – Lolita
Herkesin aklında filmiyle kalmış olsa da bu kült kitaba bir şans vermelisiniz. Sınırları zorlayan ve uçlarda yaşamayı seven ruhunuz, küçük bir kıza körü körüne âşık olan hastalıklı bir adamın hikayesini okuyup bitirmek için can atacak.
 

9
Yay
Yay
Maceraperest ve kâşif ruhlu Yay burçları, şu an yeni bir rota arayışı içindeyseniz tam üstüne bastınız. Bugün sizin enerjik ve samimi kişiliğinizi tam anlamıyla ortaya koyacak bir kitap önerimiz var. Önce kitabı okumaya, sonra da sırt çantanızı hazırlamaya başlayın!

Mina Urgan – Bir Dinozorun Gezileri
Mina Urgan’ın az parayla, spontane ve insanları tanımaya yönelik yaptığı gezileri konu aldığı bu kitap, göçebe ruhunuza hitap ederken farklı kültürlere olan merakınızı da körükleyecek ve sizi yeni ufuklar arayışına sokacak.
 

10
Oğlak
Oğlak
Ağır başlı, olgun ve kaliteyi önemseyen Oğlaklar için sıradan bir komedi kitabı önerisi muhtemelen pek de uygun olmazdı. Disiplinli ve gerçekçi bir karaktere sahip olduğunuz için önerdiğimiz kitabı eminiz ki siz de çok seveceksiniz.

Charles Dickens – Büyük Umutlar
Yazarın olgunluk döneminde yazdığı bu kitap, tam bir Victoria dönemi romanı olarak anılır. Köyünde sefalet içinde büyüyen Pip’in birden bire mirasa konmasıyla beraber başına gelenleri anlatan Büyük Umutlar, acımasız gerçekliğiyle kesinlikle sizin kitabınız olacak.

11
Kova
Kova
Özgür ruhlu, entelektüel ve açık sözlü Kova, aynı zamanda modern olanın peşine düşmesiyle ve açık fikirliliğe gönül vermesiyle meşhur. Eğer siz de sıra dışı olduğunuza inanıyor ve aykırı bir şeyler arıyorsanız aşağıdaki öneriye göz atmanızı tavsiye ederiz.

Samuel Beckett – Godot’yu Beklerken
Aslında bir tiyatro senaryosu olan bu kitap, varoluş sancıları çeken kahramanları konu alır. Entelektüel bir Kova olarak bu kahramanlarla yolunuzun kesiştiği noktada, içinizdeki başkaldırı hissine engel olamayacaksınız.
 

12
Balık
Balık
Sanata olan düşkünlüğü ve hayalperestliği ile meşhur olan romantik Balık için pek çok kitap önerisi yapılabilir. Fakat duygusal kimliğiniz ve yüksek hayal gücünüz düşünülünce size en uygun öneri şüphesiz büyülü gerçekçilik temasında gelişen kitaplar olacaktır.

Gabriel Garcia Marquez – Yüzyıllık Yalnızlık
Buendia ailesinin büyülü bir dille anlatıldığı bu klasikleşmiş kitapta; merhameti, naifliği, hayal gücünün derinliğini ve aradığınız sihirli gerçekliği bulacaksınız!

Moyra: Astroloji ve Burçlar uygulaması tarafından hazırlanmıştır. Moyra dünyasını keşfetmek isteyen Android kullanıcıları buraya, iOS kullanıcıları da buraya tıklayarak,uygulamayı indirebilir.
 

ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X