Avrupa'nın Büyüleyici 6 Yılbaşı Pazarı

Oslo'dan Prag'a, yılbaşı ruhunu en mükemmel şekilde yansıtan yılbaşı pazarlarına sahip şehirleri keşfedelim.

Avrupa'nın Büyüleyici 6 Yılbaşı Pazarı
Yayın Tarihi: 3.12.2018 13:44:00
1
Baden Baden
Baden Baden

Avrupa'nın huzur veren ruhuna sahip şehirlerinden biri de Almanya'da yer alan Baden Baden... Göz alıcı ışıklarla süslenmiş sevimli klübelerin arasında, yılbaşı ruhunu oldukça güzel bir şekilde yansıtıyor.


2
Brüksel
Brüksel

Belçika'nın başkenti olan Brüksel'de, söz konusu yılbaşı pazarları olduğunda adından her sene söz ettiriyor. Harika Noel ağaçları, buz pateni pisti ve ışık gösterileriyle birlikte keyifli bir alışveriş imkanı sunarken, Avrupa'ya seyahat yapmayı planların mutlaka değerlendirmesi gereken bir lokasyon.


3
Moskova
Moskova

Moskova'nın Kızıl Meydanı'nda kurulan yılbaşı pazarı, şehir manzarası eşliğinde Rusya'ya özgü hediye alternatiflerini sunarken, yeni yıl ruhunu da rengarenk bir şekilde yansıtıyor.


4
Oslo
Oslo

Noel temalı eğlencelerin ve aktivetelerin de yer aldığı bir başka büyüleyici yılbaşı pazarı da Oslo'da kuruluyor. İlgi çeken detaylarla dekore edilmiş tezgahlarda, farklı el sanatları, yılbaşı lezzetleri ve bolca hediyelik eşya yer alıyor. Işıklarla süslü dönme dolap ise, yılbaşı pazarına daha fazla renk ve eğlence katıyor.


5
Prag
Prag

Konu Avrupa'da kurulan yılbaşı pazarları olduğunda Prag'tan bahsetmemek mümkün değil. Old Town Square'in muhteşem mimarisini Noel ile de birleştirince, ortaya unutulmaz bir atmosfer çıkıyor. Sadece hediye alışverişi için değil, Çek Cumhuriyeti'nin geleneksel lezzetlerini de sunan bu yılbaşı pazarının neden her yıl fazlasıyla kalabalık olduğunu anlamak çok da zor değil.


6
Strasbourg
Strasbourg

Nefes kesesici bir Fransız şehri olan Strasbourg, Avrupa'nın en eski ve en büyük yılbaşı pazarına sahip. Noel kutlamalarının da doğum yeri olan bu şehir, oldukça sıcak bir atmosfere sahip olan 300 civarı ahşaptan yapılan küçük tezgahtan oluşan pazarıyla, hem yılbaşı alışverişi için mükemmel bir alternatif oluşturuyor, hem de pek çok lezzeti de bir araya getirerek damaklarda da bir şölen yaşatıyor.


ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X