5 Maddeyle Instagram’da Nasıl Başarılı Olunur?

Instagram’da ne kadar başarılı hesap yönetiyorsanız o kadar dikkat çekiyorsunuz. Bildiğiniz gibi onaylı hesap alabilmek için başarılı bir hesaba ihtiyacınız var. Bizde ALL magazine olarak sizlere 5 adımda nasıl başarılı hesaba sahip olabilirsiniz onu göstereceğiz.

5 Maddeyle Instagram’da Nasıl Başarılı Olunur?
Yayın Tarihi: 5.10.2018 16:10:00
1
Ne çok paylaşım yapın, ne de az...
Ne çok paylaşım yapın, ne de az...

Paylaşım sayısı önemlidir. Takipçilerinizi canlı tutar. Unutmayın Instagram etkileşimin artışına göre sizi “Keşfet”e düşürüyor. Haliyle uzun soluklu paylaşım araları vermemelisiniz. Ayrıca çok sık da paylaşım yapmamalısınız. Takipçiler sizin gönderilerinizden sıkılabilir. Sıkıldıkları takdirde ya sizi takip etmeyi bırakacaklar ya da -bu en iyi ihtimal- sizi sessize alacaklar. Bu dengeyi bulmak biraz zor olsada “Audience” diye takip edilen takipçilerinizi tanımaya başlıyorsunuz zamanla.


2
Bir konu hakkında yaz!
Bir konu hakkında yaz!

Bir konu hakkında yazarak, o konuyla ilgilenenleri bulabilirsiniz. Ama nasıl? Konuları “hashtag” adı verilen işaretle o havuza dahil edebilirsiniz. Burada konulardan kastettiğiiz belirli bir temaya ait fotoğraf ve de onun altına yazdığınız yazının içeriğine, istediğiniz kelimelerin önüne o işareti koyarak yapabilirsiniz. Bol Hashtagler...


3
Tek ton profil temiz durur.
Tek ton profil temiz durur.

Buradan kastettiğimiz paylaştığınız fotoğraflara tek filtre uygulayarak profilinizi bakılabilir, incelenebilir kılmak. VSCO ve de Lightroom gibi uygulamalar ile beğendiğiniz ayarları, filtreleri uygulayarak, o ayarları kaydedebilirsiniz. Bu ayarlara “Preset” denir. Yurt dışındaki bir çok Influencer, kendi Preset’lerini hazırlayıp satarak, hatırı sayılır bir gelir elde ediyor.


4
Kalabalık ilgi çeker.
Kalabalık ilgi çeker.

Bahsettiğimiz kuru kalabalık değil elbette. Gittiğiniz, o çok konuşulan etkinlik fazla bir fotoğraf havuzu oluşturacaktır. Herkes fotoğraf paylaşacağı için yukarıdaki maddelere uygun şekilde, o etkinlikten paylaşım yapmanız, yine Keşfet’e düşmenizi sağlayacaktır.


5
Özgünlük önemli
Özgünlük önemli

Kimseden ilham almayın. Paylaşımlarınız size özgün olsun. Takip eden arkadaşlarınız ya da diğer yabancılar, sizleri tanımaya, sanatsal yönünüzü keşfetmeye ya da esprili kimliğinizden beslenmeye gelsin. Farklı olmaya çalışın. “Kimsede olmayan bir şeyi yapıyorum” gururu tarif edilemez bir haz yaşatır.

Moda’dan Popüler Kültür’e, Sanat’tan Ünlüler’e dair ne ararsanız, ALL Magazine Instagram hesabında. Bizi takip etmeyi unutmayın!


ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X