2019'da Edinmemiz Gereken 5 Sağlıklı Alışkanlık

Mutlu bir hayatın yolu, ilk önce doğru ve sağlıklı adımları uygulamaktan geçiyor.

2019'da Edinmemiz Gereken 5 Sağlıklı Alışkanlık
Yayın Tarihi: 3.01.2019 14:06:00

2019 başlarken mutlaka içinizden “Bu sene farklı olacak!” diye geçirmişsinizdir. Çünkü bilinmezlerle dolu her yeni yılın, beraberinde de bizi mutlu edecek sürprizler getireceğine inanırız bir şekilde. Bununla birlikte kendimizin de atması gereken bazı adımlar var. Huzurlu, mutlu ve dinç bir yaşam için uygulamamız gereken daha doğrusu edinmemiz gereken basit ama etkili sağlıklı alışkanlıkların 5 tanesini incelemeye ve ardından yavaş yavaş hayatınıza dahil etmeye ne dersiniz?

1
Günde üç litre su içmek
Günde üç litre su içmek

Bu maddeyi kaç kişiden duyduğunuzu ya da okuduğunuzu unutmuş olabilirsiniz. Ancak vücudumuz için o kadar çok yararlı etkileri var ki edinmemiz gereken ilk alışkanlıkların başında da bu geliyor.


2
En az 30 dakika egzersiz yapmak
En az 30 dakika egzersiz yapmak

Sadece kilo kaybı için değil, stresinizi ve kronik bazı rahatsızlıklarınızı azaltmak adına 30 dakika boyunca egzersiz yapmak, 2019 yılında gerçekleştireceğiniz hedeflerden biri olmalı. Başlangıç olarak yürüyüşle başlayıp daha sonra kendinize bir spor programı oluşturabilirsiniz.

 


3
Beslenmenizde meyve ve sebzelere yer ayırmak
Beslenmenizde meyve ve sebzelere yer ayırmak

“You are what you eat” yani “Ne yersen O'sun” sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Mineral ve vitaminler açısında zengin meyve ve sebzelere günlük beslenmeniz içinde yer vermek, sizi uzun vadede çok daha sağlıklı biri yapacak.


4
Yeterli uyku uyumak
Yeterli uyku uyumak

Uzmanlar, yetişkin bir bireyin günde 7 ila 9 saat arasında uyuması gerektiğini belirtirken, bu düzeni yaşantınıza adapte ettiğiniz taktirde çok daha dinç olacak, böylece spor yapmaya da vakit ayırabileceksiniz.


5
Kendiniz için zaman ayırmak
Kendiniz için zaman ayırmak

ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X