2019’da Daha Sağlıklı Olmak İçin 5 Adım

Alışkanlıklarımızı bu beş adımla değiştirerek daha sağlıklı bir bedene sahip olmamız mümkün!

2019’da Daha Sağlıklı Olmak İçin 5 Adım
Yayın Tarihi: 28.01.2019 15:59:00

Yeni yıla girerken hepimizin yeni yıl niyetleri vardır. Genellikle bu niyetler sağlıklı yaşamla ilgili olur. Daha çok su tüketme, abur cubur tüketimini minimuma indirme gibi kendimize sözler veririz. Kimimiz bu sözleri tutarken, çoğu insan daha ilk ay bitmeden eski alışkanlıklarına geri döner. Araştırmalar 21 gün aynı şeyi tekrarlarsanız bunun sizde alışkanlık haline döneceğini savunuyor. O zaman gelin 2019’un bitmesine daha 11 ay varken daha sağlıklı olmanız için alışkanlığa çevirebileceğiniz 5 adıma şans vermeye ne dersiniz?
 

1
Güneş Kremi Kullanın
Güneş Kremi Kullanın
Cildinizi zararlı UV ışınlarından sadece yazın değil diğer mevsimlerde korumanız gerekmekte. Cilt kanseri için önlem almak istiyorsanız en bulutlu havada bile güneş kremi sürmelisiniz.
 

2
Prebiyotik ve Probiyotik Almayı İhmal Etmeyin
Prebiyotik ve Probiyotik Almayı İhmal Etmeyin
Bağırsakların düzgün çalışması, vücut sisteminin sağlıklı olması için çok önemlidir. Bağırsak florası nı prebiyotik ve probiyotik tüketerek destekleyin.
 

3
Sebze ve Meyve Tüketimini Arttırın
Sebze ve Meyve Tüketimini Arttırın
Hamburger, makarna gibi lezzetli yemekler kulağa daha güzel geliyor olabilir ama fazla yağlı ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmek organlarımız için yorucu olabilir. Doğal yoldan vitamin almak için daha fazla meyve ve sebze tüketmelisiniz.
 

4
Kahve Tüketimini Kontrol Edin
Kahve Tüketimini Kontrol Edin
Kardiyologlar aşırı kahve tüketiminin kan basıncını olumsuz etkilediğini söylüyor. Gün içerisinde birden fazla kahve tüketiyorsanız içeceğiniz bir bardak kahve yerine bir bardak suyla değiştirerek kahve tüketimini azaltmanızı öneriyor.
 

5
Vücudunuza Kulak Verin
Vücudunuza Kulak Verin
Vücudunuzda ters giden şeyleri önemseyin. Açıklayamadığınız semptomlar için mutlaka doktora danışmayı ihmal etmeyin. Böylelikle belki önemli bir durumu önceden tespit edebilirsiniz.
 

ŞUAN BUNLAR TIKLANIYOR
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X