Fenty Beauty’de Bahar Zamanı

Fenty Beauty’nin, yeni highlighter’ları eleştirilerin odağında kaldı.

Fenty Beauty’de Bahar Zamanı
Yayın Tarihi: 1.04.2019 16:48:00

Rihanna’nın dünyaca ünlü kozmetik markası Fenty Beauty, baharı göz kamaştıran ürünlerle karşıladı. Geçtiğimiz hafta Sun Stalk Bronzer isimli 8 farklı tondan oluşan yepyeni bir bronzer koleksiyonu tanıtan marka, hemen ardından baharı müjdeleyen highlighter’larını güzellik tutukunlarının beğenisine sundu. Cumartesi günü Killawatt isimli highlighter’larının 3 yeni rengini daha tanıtan Fenty Beauty, ürünlerden birine verdiği isimle eleştirilerin odağında kaldı.

Asya kültüründe dansçı ve şarkıcı japon kadını olarak adlandırılan “Geisha” ile benzer ismi taşıyan “Geisha Chick” isimli ürün, sosyal medya kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadı. Fenty Beauty’nin yeni ürünlerinin oldukça başarılı olduğunu söyleyen birçok kişi yalnızca bu isimden dolayı ürünü almayacağını dile getirince, Fenty Beauty cephesinden kriz yönetimi gecikmedi. Kendilerin iletilen bir direkt mesaja “Sizi duyuyoruz. Ürüne yeni bir isim verilene kadar geri çektik. Özür dilemek isteriz. Bizi bu konuda eğittiğiniz için teşekkür ederiz.” cevabını iletti. Her ne kadar markanın bu hareketi takdir toplasa da eleştirilerin odağında kalmaktan kurtulamadı. İşte Fenty Beuty’nin ışıltısıyla göz kamaştıran ve baharı simgeleyen o highlighter’ları!
 


 

 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X