Fazıl Say Sevenleri ile Buluşuyor

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Akra Caz Festivali, bu yıl da Fazıl Say’ı ağırlayacak.

Fazıl Say Sevenleri ile Buluşuyor
Yayın Tarihi: 27.06.2019 14:50:00

Geçtiğimiz yıl Antalya’da Akra Barut Hotel’de gerçekleşen #ALLescape etkinliğimiz ile aynı zamana denk gelen Akra Caz Festivali kapsamında Fazıl Say sahne almış ve misafirlerimiz ünlü müzisyeni canlı olarak dinleme şansına erişmişti. 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Akra Caz Festivali’nin geçtiğimiz yıl gördüğü ilginin katlanacağı düşünülüyor. Oldukça büyük ve profesyonel bir organizasyona sahne olacağını düşündüğümüz Uluslarası Akra Caz Festivali ilk yılında olduğu gibi dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Fazıl Say, piyanodaki güçlü yorumu, sahne performansı ve hakimiyeti ile unutulmaz anlar yaşattığı seyircileri konser sonrası “böylesine şans zor elde edilir” yorumlarına neden olmuştu. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen konserin ilk yarısında Say, son eserleri arasında yer alan Truva Sonatı adlı eserini seslendirdi. Konsere başlamadan önce seyircilere Truva eserini anlatarak, eseri Antalya'da ilk kez çalmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Konserin ikinci yarısında ise, yine son eserleri arasında bulunan İzmir Süiti'ni çaldı. Summertime, Paganini Jazz ve Alla Turca gibi caz eserlerini yorumlarken, dinleyenler tempo tutarak sanatçıya eşlik edince oldukça keyifli anlar yaşanmıştı.

“Truva adlı eserimi Türkiye'de birçok şehirde seslendirme imkanım oldu. Antalya’da da ilk kez Akra Caz Festivali’nde sizler için çalacağım . Bu sahnede sizlerle bir arada olmak büyük keyif. Bu gece sizlerle bu güzel festivalde olmak güzel.” sözlerini dile getiren Say, Antalya’da yeniden izleyici ile buluşmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.Akra Caz Festivali oldukça renkli ve eğlenceli bir konsere daha ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , Moskova Caz Orkestrası ile birlikte 28 Haziran Cuma akşamı saat 21:00’de Akra Hotels'de muhteşem bir geceye imza atacak.

Akra Caz Festivali’nin biletlerine Biletix’ten ulaşabilirsiniz.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X