Farfetch’in Önlenemez Yükselişi

Dünyanın en ünlü e-ticaret markası Milano merkezli moda devini satın aldı.

Farfetch’in Önlenemez Yükselişi
Yayın Tarihi: 9.08.2019 15:55:00

Bünyesinde Marcelo Burlon, Unravel Project, A Plan Application, Alanui, Kirin, Palm Angels, Heron Preston ve Off-White gibi sokak modasına öncülük eden yeni akım markaları barındıran Milano merkezli moda devi New Guards Group (NGG) 2015 yılında kurulmasından bu yana sektörü şekillendiren büyük şirketler ile boy ölçüşecek derecede genç ismi bünyesine kattı. 

NGG’nin yeni isimlere açığız açıklamasını duyan moda duayenleri bu büyük isim için zekice ama gereksizce bir hamle yorumları yapmıştı. Bugün gelen haber ise NGG’nin geleceğinin tahminimizden daha parlak olduğunu gösterir nitelikte.

Londra merkezli e-ticaret markası Farfetch, bir süredir gerçekleştirdiği görüşmeleri nihayete erdirerek NGG’nin ve hali hazırda NGG çatısı altında yer alan yukarıda saydığımız Off-White, Heron Preston ve Palm Angels ile birlikte diğer markalarında da yeni sahibi olduğunu duyurdu. Satış için anlaşılan miktar ise 675 milyon dolar.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X