Evian’a Yeni Transfer

Basit bir su markasından fazlası olan Evian cephesinden sürdürülebilirlik anlamında iki büyük adım geldi.

Evian’a Yeni Transfer
Yayın Tarihi: 19.12.2018 13:55:00

Yeni nesillerin böylesine köklü bir markayı güzel hatırlaması adına Evian, sürdürülebilirlik kavramına ne kadar hassas yaklaştıklarını göstermek için iki haberle gündemde. Bunlardan ilki, Evian şişelerinde geri dönüştürülmüş plastik kullanma hedefleri. 2025 yılında tüm şişelerin geri dönüştürülmüş plastikten elde edilme sözünü veren Evian, dünyanın en büyük sorunlarından plastik atıklarını azaltmaya yönelik bu hamlesi, bir çok kişi tarafından umut vadedici olarak anıldı.

Bir diğer haber ise önceleri Kenzo ve Alexander Wang gibi moda tasarımcıları ile şişe tasarımı işbirliğine giderek, moda dünyasına sanıldığından daha yakın olduğunu gösteren Evian’ın yeni ekip arkadaşı açıklaması oldu. Son yılların adından sıkça söz ettiren dahi çocuğu Virgil Abloh, yaratıcı tasarımlarıyla Evian markasının büyümesinde ve tanınmasında rol oynamak, sürdürülebilirlik çalışmalarını ve inovatif gelişmelerin denetlenmesine yardımcı olmak adına Evian ekibine katıldı.

Virgil Abloh’un “Evian, moda ve yaratıcılıkta güçlü bir mirasa sahip ikonik bir marka. Sürdürülebilirlik hedeflerini kendi başımıza belirleyip, birlikte sınırları zorlayabilecek ve yeni devrim alanlarını keşfedebiliyor olacağız. Böylelikle global olarak nesiller boyu daha iyi bir gelecek yaratabileceğiz.” sözleriyle, en başlarda düşünülenden farklı olarak bu işbirliğinin basit bir şişe tasarlamadan çok öte olduğu anlaşılıyor. Evian’ın Yaratıcı Danışmanlık görevinde Virgil Abloh’a başarılar diliyoruz.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X