Evde Yine Tek Başına

1990’ların ikonik filmi Evde Tek Başına günümüz teknolojisini içine katarak yeni bir reklam kampanyasına konu oldu.

Evde Yine Tek Başına
Yayın Tarihi: 20.12.2018 10:43:00

Sanal asistanların gelişimine an be an şahit oluyoruz. Apple Siri, Microsoft Cortana, Amazon Alexa ve tabiki en eskilerden Google Asistant, gün be gün yapabildiklerine yenileri ekliyor. Hayatımızı koleylaştırmak adına her platform kendine özgü özelliklere sahip yeni bir sanal asistan çıkarıyor olsa da içlerinden Google Asistant’ın nasıl geliştiğini, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Google etkinliğinde gözler önüne serdiler.

Google Asistant’a sabah saatlerine kuaför randevusu al komutuna verdiği cevap şöyle; Tamamdır. Sizi bilgilendireceğim. Google Asistant, arka planda kuaförü arayıp sizin için oldukça komplike telefon konuşmasını gerçekleştirip randevu alıyor ve bunu da kuaföre sanal birisi olduğunu hissettirmeden yapıyor. Aşağıdaki videodan örneğini görebilirsiniz.

Google Asistant’ın işlevleri o kadar gelişti ki, yeni reklam filminin başrolünde yer alıyor. Macaulay Culkin’in 1990’larda oynadığı, Kevin McCallister’ı canlandırdığı film serisi Evde Tek Başına’nın yeniden yaratıldığı bu film, bizim gibi fanların oldukça hoşuna gitti. “Yine Evde Tek Başına” adıyla yayınlanan reklam kampanyası, Noel zamanında ihtiyacımız olan o sıcak duyguyu tekrar yaşatmayı başarıyor. Macaulay Culkin’in yaşadığı iniş çıkış haberleri sonrasında onu böylesine sağlıklı görmek de ayrı bir güzel geldi. Ne de olsa çocukluk arkadaşımızdı.EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X