En Çok Sevilen 5 Siri Kestirmesi

iOS 12 ile hayatımıza giren Siri kestirmelerini henüz kullanmadıysanız hemen içeriğimizi okuyun!

En Çok Sevilen 5 Siri Kestirmesi
Yayın Tarihi: 28.11.2018 17:59:00

iOS 12 tanıtılırken performans iyileştirmeleri üzerinde durulduğunu söylemiş olsalar da siri Kestirmeleri adında bir özellik eklendi. Siri, mesajlar, uygulamalar, arama geçmişiniz gibi bir çok bilgiye ulaşarak size bazı yeteneklerini sunuyor. Örneğin hava durumunu uygulamadan her gün kontrol ediyorsanız, Siri Kestirmeleri sayesinde Siri’ye “Hava Durumu” demeniz yeterli oluyor. Tam cümleye gerek bile duymadan. Ya da araç takımına kısayol atadığınız zaman bile her şey kolaylaşabiliyor.

Bir çok uygulama da Siri Kestirmeleri’ne entegre olarak çalışıyor. Sağlıklı bir hayat sizin için öncelikse "kaç adım attım” sorusuyla hızlıca görmek, gün içinde ne kadar su içtiğinizi takip ediyorsanız Fitwell uygulamasına içtiğiniz suyu “su ekle” komutuyla eklemek, zihninizi dinlendirmek için Meditasyon uygulamasından günlük meditasyonuzu sadece”meditasyon” diyerek başlatmak Siri Kestirmelerine günlük hayattan sadece birer örnek. En çok konuştuğunuz kişinin adını söyleyerek aramak, Favorilerim kelimesini atayarak favori listenizi çalmak,

Dünya üzerinde 500 milyondan fazla aktif cihazda kullanılan, her ay 10 milyardan fazla isteğe yardımcı olan Siri, yerinde sayan bir teknoloji değil. Her geçen gün gelişiyor ve öğreniyor. 36’dan fazla ülkede, dil değişkenleri, aksanlar ve lehçeler dahil 21 dilde hizmet veren Siri’nin Kestirmeler özelliğine alışınca bırakamayacaksınız!

Siri Kestirmeleri farklı şekilde etkinleştirilebilir. Siri, cihazlarınızda nasıl kullandığınıza bağlı olarak ihtiyaç olduğunda Kilit Ekranınızda veya Ayarlar > Siri ve Arama bölümünde kullanışlı kestirmeler önerir. Bu kestirmelerden istediklerinizi seçip işlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca Siri Kestirmeleri destekleyen sık kullandığınız uygulamalarda “Siri’ye Ekle” seçeneğine dokunup uygulamalara daha hızlı erişebilirsiniz. Ya da sizler için derlediğimiz hayat kurtarıcı 6 Siri Kestirmesi’ne göz atabilirsiniz. Hadi ekleyin.

Fotoğraf Boyutlandırma

YouTube Video İndirme

Üye Olma Zorunluluğunu Kaldırma

YouTube Videoların Safari’de Arka Planda Çalma

Safari’den Video İndirme


 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X