Dük ve Düşes’ten Yıldönümü Kutlaması

Meghan Markle ve Prens Harry’nin evlilikleri 1 yaşında!

Dük ve Düşes’ten Yıldönümü Kutlaması
Yayın Tarihi: 20.05.2019 14:48:00

Tüm dünyanın yakından takip ettiği, Meghan Markle ve Prens Harry’nin gösterişli kraliyet düğününün üzerinden tam bir yıl geçti. Amerikalı bir oyuncu ile İngiliz bir prensin yüksek sesli evliliği aylarca manşetlere konu olmaya devam etti. Geçtiğimiz haftalarda ilk çocukları Archie’yı kucaklarına alan Sussex Dük ve Düşes’i evliliklerinin birinci yıl dönümünü basına yansıtılmayan fotoğraflar ile kutladı. Kendilerine özel olarak açılan Instagram hesabından daha önce görmediğimiz romantizm yüklü fotoğraflar paylaşan royal çift “Dünyanın dört bir yanından gelen sevgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Siz bu günü daha da anlamlı hale getirdiniz." notunu düştü.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton/Joe Short (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Dük ve Düşes’in birinci yılını kutlayan bir başka isim daha vardı. Meghan Markle’ın gelinlik tasarımcısı Clare Waight Keller da bu özel günü hazırladığı bir video ile kutladı.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy Anniversary to the Duke and Duchess of Sussex 💛 - watching this clip again exactly a year later all the emotions of this day come flooding back.......every moment from the instant she stepped out of the car and I walked over to arrange the dress and veil, to the roar of the crowds, the sound of the trumpets. That special moment when she looked back to me to see if the veil was ready and admire the crowd. Then you can see me as I went up the side of the steps to St George’s Chapel and slipped in to the right of the aisle for the final arrangement of the dress as they shut the gates to start the service. The way the sunlight was just so perfect in the Chapel that day 💛 Her smile. A day and an event in my life I will never forget, it was truly so extraordinarily beautiful and an honour and privilege to be part of a moment in history and their lives. Truly humbling x x @sussexroyal #meghanandharry #royalwedding #anniversary #givenchy #weddingdress

Clare Waight Keller (@clarewaightkeller)'in paylaştığı bir gönderi ()

 EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X