Dior İle Fas'a Yolculuk

2020 Cruise koleksiyonu eşliğinde Dior, kültürel değişimleri benimseyerek eşsiz parçalar ortaya koyuyor.

Dior İle Fas'a Yolculuk
Yayın Tarihi: 30.04.2019 10:52:00

Dior'un kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, her koleksiyonunda sadece nefes kesen tasarımlar sunmuyor, aynı zamanda müthiş hikayeler de anlatıyor. Bunun bir örneğini ise dün akşam Marakeş'te gerçekleşen Dior 2020 Cruise defilesinde bir kere daha gözler önüne serdi. Fas asıllı yazar Tahar Ben Jelloun'un “Kültür bize birlikte yaşamayı öğretiyor, dünyada yalnız olmadığımızı, başkalarının da kendi geleneklerimiz kadar geçerli olan farklı geleneklere ve yaşam tarzlarına sahip olduğunu bize öğretiyor.” sözüyle açılışı yapılan defilede, kültürel değişim ve farklılılar da başrolde yer aldı.

Defilenin atmosferi Fas kültürünü muhteşem bir şekilde yansıtırken, Maria Grazia Chiuri kullandığı kumaşlar doğrultusunda Afrika, Asya ve Avrupa'ya doğru da bir yolculuğa çıkarıyor bizleri. Bunun için, Dior'un güçlü DNA'sını özel bir baskı ile kumaşlara entegre eden Uniwax fabrikası ile işbirliğine imza atıyor aynı zamanda. 2020 Cruise koleksiyonunu bir dünya haritası olarak tanımlayan tasarımcı, otantik ruha sahip parçalarla Dior eşsizliğini yine ve yeniden dünyaya kanıtlamış oluyor.

 FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X