Cildinizle Barışın

Yağlı cilt tipine sahipsiniz ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman yazımıza kulak verin. Önerilerimiz ve sizin için seçtiğimiz ürünlerle hayatınız kolaylaşacak!

Cildinizle Barışın
Yayın Tarihi: 6.11.2019 13:32:00

Yağlı Ciltlerin dikkat etmesi gerekenler:

1. Cildinizi çok fazla temizlemeyin! Temizleyici ürünlerle cildinizi çok sık ve aşırı temizlemek, cildinizi daha az yağlı hale getirmez, aksine tahriş eder ve kurutur.

2. Cildinizi nemlendirin! Cildinizi nemlendirmekten korkmayın, gözeneklerinizi tıkamayan ve ağır bileşenlere sahip olmayan nemlendiriciler cildinizi yağlandırmak yerine cildinizin pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar. 

3. Gün içerisinde cildinizin ürettiği fazla yağı, makyajınızı bozmayan yağ emici yapraklarla giderin. 

4. Eğer akne eğiliminiz varsa cilt hijyeninize daha fazla dikkat edin. Yastık kılıflarınızı sık değiştirin ve telefon ekranınızı düzenli olarak temizleyin. Yani yüzünüze temas eden her şeyin temiz olmasına çok dikkat edin. 

5. Her ürünü cildinize uygulamayın. Kullanmayı düşündüğünüz ürünleri kolunuzda birkaç gün boyunca test ettikten sonra cilt bakım rutininize o zaman ekleyin. 



Cildinizin yağlı olup olmadığından emin değilseniz...

Cildin yağlı olması, normalden daha fazla sebum üretmesinden kaynaklanır. Eğer cildinizi temizledikten ya da yıkandıktan birkaç saat sonra cildiniz parlak veya yağlı görünüyorsa yağlı bir cilt tipine sahipsiniz demek. Yüzünüzün sadece bazı bölgeleri yağlı ise (özellikle T bölgesi) karma-yağlı cilt tipine sahip oluyorsunuz. Büyük gözenekler yağlı cilde sahip olanlar için ayırt edici özellikler arasında. Ayrıca bu kişiler tıkanmış gözenekler ve sivilcelerden şikayetçi olabilirler. Bunun nedeni foliküllerde ya da gözeneklerde yağ birikmesindendir. Bununla birlikte ölü deri, hormonlar, akne bakterilerinin varlığı, diyet ve hijyen de bir diğer akne eğilimine neden olunabilecek faktörler arasında. Cildin yağlılık derecesi yaşam kalitesini etkileyecek kadarsa, ciltte sebum üretimini etkili şekilde azaltmanın yolları bulunuyor. Ürünlerin içeriğinde A vitamini, niacinamide, salisilik asit, azelaik asit, kil ve kömür olmasına özen gösterin. Bu ürünler sebum üretimini dengeleyerek aknenin neden olduğu leke ve renk eşitsizliğine karşı cildinizi güçlendirecektir. 







EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ







Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X