C Vitamininin Cilde 5 Faydası

Cildimizde mucizevi etkiler yaratan C vitamininin faydalarını ve en etkili 5 ürünü inceleyelim.

C Vitamininin Cilde 5 Faydası
Yayın Tarihi: 28.12.2018 15:12:00

C vitamini dediğimizde aklımızda ilk önce meyveler canlanabilir. Ancak bu mükemmel etkilere sahip vitamin, sadece vücut sağlığımızı değil cilt sağlımızı da harika bir şekilde etkiliyor. Cilt lekelerini iyileştirmekten koyu göz halkalarının görünümünü hafifletmeye kadar pek çok etkisi bulunan C vitaminin hem detaylarını hem de içeriğinde C vitamini bulunan en etkili ürünleri birlikte keşfedelim. 


1. Yaralar üzerinde oldukça etkili bir şekilde sonuç veren C vitamini, özellikle güneş yanığında iyileşme hızını arttırıyor.

2. Eğer cilt lekeleriniz varsa, içeriğinde C vitamini bulunan ampul, krem ya da maskeler bu noktada da imdadınıza yetişiyor.

3. C vitamini kolojen üretimini arttırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırırken, yaşlanma belirtileri üzerinde de oldukça etkili.

4. Cilt yüzeyini güçlendirip bir kalkan oluştururken, cilt yüzeyini yumuşatıp daha canlı hale getiriyor.

5. Cilt tonunu düzeltme üzerine etkisi olan C vitamini, göz altı halkalarını azaltma konusunda da fayda sağlıyor.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X