Apple Yeni Cihazlarını Tanıttı

Apple, bir kaç hafta önce teknoloji dünyasının en önemlilerine yolladığı davetiyeler ile 30 Ekim’de yani bugün New York Müzik Akademisi’nde bir etkinlik daha gerçekleştireceğini açıkladı.

Apple Yeni Cihazlarını Tanıttı
Yayın Tarihi: 30.10.2018 18:21:00

Yollanan davetlerde Apple’ın ikonik elma logosunun bir çok görsel sanatçı tarafından yeniden yorumlanması hepimizi merak içine sokmuştu. Etkinlik öncesi bildiğimiz tek şey, Apple, iPhone X ile geçtiği yeni tasarım dilini iPad’ler için de uygulayacaktı ve de tanıtılacak diğer cihazların yeni versiyonlarıyla MacBook Air tanıtılacağıydı. iPad’lere yenilik geleceğini, işaretlerini verdiği iOS 12’yle, iPhone X parmak hareketleri ve ekran kolaylıklarını iPad’lere de getirmesiyle anlamıştık.
 

MacBook Air & Mac mini

MacBook Air, önceki versiyondan %10 daha ince. Bu küçük cihazın donanımsal özellikleri ise bir hayli katlandı. Ayrıca cihaza bir parmak izi okuyucusu eklendi. Ve tüm dosyalama bu parmak izi okuyucusu ile şifreleniyor. %60 geri dönüştürülen plastik ve %100 geri dönüştürülmüş alüminyum iki cihazın da en büyük özelliği oldu.


 

iPad Pro

Yeni nesil iPad, ilginç bir şekilde iPhone 5 serisinde kullanan ve oldukça sevilen köşelere sahip yeni tasarım diline geçti. Cihaz artık home tuşuna sahip değil ve kilit Face ID sayesinde açılıyor. Köşeden köşeye tasarımı sayesinde ise önceki iPad Pro’dan daha küçük ama daha büyük bir ekrana sahip. 5.9 mm ile en ince iPad ünvanına da kavuşmuş oldu. iPad Pro ile birlikte 2. nesil Apple Pencil de tanıtıldı. Yeni kalem, daha minimal bir tasarıma sahip ve de artık eşleşme daha kolay. Ayrıca mıknatıs ile de iPad Pro’nun yanına iliştirebiliyorsunuz.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X