Ekim 2017 Sayısı

Diğer Sayılar:


All Dergisi Ekim 2017 Sayısı

Dijital dünyanın bağımlısıyız

Günde kaç saat akıllı telefonunuzla vakit geçiriyorsunuz?

Aslında soruyu şu şekilde sorsam daha iyi olur; telefonunuzdan en fazla kaç dakika uzak durabiliyorsunuz? Moments adlı aplikasyonla son bir aydır yaptığım ölçümlerle, benim en fazla uzak durabildiğim dakika sayısı ne yazık ki 15...

Kendimi bildim bileli teknoloji bağımlısıyım. Daha cep telefonlarımızda internet yokken bile kendisinden ayrılabildiğim vakit oldukça azken, sosyal medyanın ortaya çıkması ve telefonların adeta birer bilgisayar haline gelmesiyle bu bağımlılığım artık bir hastalık halini aldı. Ancak faydası da göz ardı edilemez.

Tüm dünyadan haberleri anında öğrenme şansına sahip olmamız, Paris ya da New York’a gitmeden en sevdiğimiz defileleri canlı izlememiz, defilede beğendiğimiz bir ürünü ‘See Now Buy Now’ konseptiyle altı ay beklemek yerine anında satın almamız, bazen yoğunluktan dolayı göremediğimiz arkadaşlarımızla WhatsApp grupları sayesinde sürekli iletişim halinde kalabilmemiz, hiç bilinmedik tasarımcıları, sanatçıları ya da gelecek vaat eden oyuncuları Instagram’da keşfetmemiz, her gün yenisi çıkan aplikasyonlarla hayatımızı kontrol altına almamız gibi uzayıp giden bir liste var. Günümüzün gerçeği artık dijital yaşam ve onunla birlikte her geçen gün değişen yeni sürüm moda dünyası.

Biz ona ekipçe ‘Digi-Moda V.2’ diyoruz. Sosyal medya ile birlikte moda algımız ve alışveriş şeklimiz değişiyor. Biz de bu değişen dünyayı Ekim sayımızda sizlerle paylaşıyoruz. Ekranlardaki başarısının yanı sıra Insta-fenomen olarak da anılan Özge Gürel’in muhteşem enerjisi eşliğinde.

Yaşınız kaç olursa olsun içinizdeki gençlik enerjisini kaybetmemeniz dileğiyle..
 
TÜM SAYILAR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X