adidas by Stella McCartney’den Yenilikçi Haber

Uzun süreli beraberliklerini adidas’ın alt markası haline getirerek nihayete erdire Stella McCartney, adidas by Stella McCartney olarak oldukça yenilikçi ve çevreye duyarlı parçalar sunmaya devam ediyor.

adidas by Stella McCartney’den Yenilikçi Haber
Yayın Tarihi: 11.07.2019 17:30:00

İki büyük, çevre dostu markanın hayata geçirdiği projelere hayranlıkla bakarken, bu ikili şimdi de üçüncü ekolojik markayı bünyelerine dahil ettiler. adidas by Stella McCartney, yenilikçi sürdürülebilir şirket Evrnu ile moda endüstrisindeki atıkları ele almak, eski kıyafetleri yeni parçalara dönüştürmek için işbirliğine gitti.

Proje kapsamında hayata geçecek kıyafetlerin geri dönüşmesinde kullanılan teknoloji ise NuCycl adını alıyor. NuCycl, eski pamuğun arındırılıp sıvılaştırılıp yeni materyal haline gelmesi temeline dayanıyor.

Evrnu’nun CEO’su ve kurucusu Stacy Flynn’in “hedefimiz giysi atıklarını yeni liflere ve fiberlere dönüştürerek, tedarik zincirindeki atık içeriğini ortadan kaldırmak” sözleriyle projenin ne denli gelecek vaat ettiğini anlayabiliyoruz.FOTO GALERİ


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X